Paní Vopršálková měla prostě smůlu! Ocitla se v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Zrovna, když zloděj přišel do jejího bytu ukrást nejslavnější obraz na světě.

Musel se jí zbavit, a to neměl dělat. Chvilku před tím totiž u nás na Bezpečnostně právní akademii vzniklo nové dětské detektivní oddělení!


Když režisér detektivní hry požádal oznamovatelku (Danušku Temelovou), aby v rámci scénáře uronila slzičku, nenapadlo ho, že bude brečet jako želva. Nevěděl rázem, jestli má volat sanitku, nebo policejního psychologa.  Od té doby máme pro oznamovatelku přezdívku - Bohdalka!

Padoucha, který paní Vopršálkové pomohl na Onen svět, jsme poctivou a cílevědomou prací s dětskými detektivy odhalili! A děkujeme tímto všem, kteří nám s realizací detektivky pomohli!  Zejména pak technikovi kriminální policie v Trutnově panu Novotnému za zajištění stop na místě činu, za zajímavou a přínosnou přednášku o způsobu zajišťování stop, a za prezentaci kriminalistické techniky. Dále pak děkujeme za účast policistům Obvodního oddělení PČR Úpice, kteří převzali od detektivů padoucha a odvezli ho do šatlavy. A zároveň děkujeme tiskovému mluvčímu PČR - Územního odboru Trutnov panu Vincencovi za prezenty pro dětské detektivy!

Tato detektivka se konala v rámci setkání pozitivně naladěných přátel z facebookové Skupiny československého přátelství. O této akci brzy zveřejníme video a další podrobnosti, neboť v rámci možností našeho rekreačního areálu se tato setkání budou konat již každoročně.

Aktuality

Opakující se chyby v mobilní aplikaci Bakaláře

V souvislosti s častými telefonáty rodičů i žáků na téma opakující se chyby (neplatnosti...

+ více

Chyba certifikátu v mobilní aplikaci Bakaláři

Technická podpora systému Bakaláři nás informovala, že od 30. 9. 2021 může docházet v mobilní...

+ více

Dočasné odpojení datových služeb

Z důvodu přemístění anténního přístupového bodu na budově BPA v M. Svatoňovicích pracovníky...

+ více
Archiv aktualit ->

© 2022 Bezpečnostně právní akademie Malé Svatoňovice, s. r. o., střední škola