28.2.2019 proběhla u nás ve škole dlouho připravovaná beseda s vězněm z věznice Odolov, který studentům vyprávěl celý svůj příběh týkající se jeho závažné trestné činnosti, která ho přivedla na 8 let do vězení.

Nejzajímavější na tom bylo, že pravou příčinou páchané trestné činnosti bylo patologické hráčství.

Větší klid jsem (ač byly spojené tři třídy) v místnosti ještě nezažil. Že jeho vyprávění bylo poučné a zajímavé, je více než slabě vyjádřeno.

Kromě vězně Pavla se besedy účastnili, a své zkušenosti předali, i vězeňská psycholožka a vězeňský kaplan v doprovodu zástupce ředitele věznice, který navíc návštěvy využil k domluvě o další velmi těsné spolupráci mezi naší školou a věznicí Odolov. Fotogalerii zveřejňujeme s výslovným souhlasem všech zúčastněných.

 

 Mgr. Miloslav Fátor - třídní učitel

 

Aktuality

2. kolo přijímacího řízení otevřeno

Bezpečnostně právní akademie M. Svatoňovice vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro zájemce o...

+ více

Vyhlašujeme 2. kolo přijímacího řízení

Dovolujeme si nabídnout několik volných míst na naší škole BPA v M. Svatoňovicích (obor BPČ). 2....

+ více

Zveřejňujeme rozpis maturitních zkoušek 2019

Kliknutím na následující...

+ více
Archiv aktualit ->

© 2017 Bezpečnostně právní akademie Malé Svatoňovice, s. r. o., střední škola