Ve čtvrtek  31. 5. jsme vyjeli  malým školním autobusem v 6:00 hodin ráno od budovy domova mládeže. Do Velkých Losin jsme dorazili okolo desáté hodiny. Studenti absolvovali procházku místním lesoparkem po stopách minerálních a termálních vývěrů. Od 11:00 hodin do 14:00 hodin byla naplánována návštěva termálních lázní s vodou obsahující velké množství síry ve formě hlavně sirovodíku. Následoval přejezd do Koutů nad Desnou a od 15:00 hodin proběhla exkurze do přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně.

Navštívili jsme jak dolní, tak horní nádrž i technologické zařízení ve skalní kaverně. Nechyběla přednáška o výrobě elektrické energie a o celém systému přečerpávacích elektráren. Večer jsme se přesunuli na ubytování v penzionu v Herolticích. V pátek nás potom čekal výstup na větrnou elektrárnu Anenská Studánka. Dozvěděli jsme se velmi zajímavé informace o větrné energii a o technologii moderních větrných elektráren.

Fotodokumentaci z této povedené akce si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Jiří Mach - třídní učitel

 

WP 20180531 033

Aktuality

Termíny ústních a praktických MZ

Ředitel školy BPA v Malých Svatoňovicích vyhlašuje následující termíny maturitních zkoušek:

+ více

Přijímací řízení - vyhlášení termínů 1. kola

Ředitel školy Bezpečnostně právní akademie, s.r.o., střední škola vyhlašuje 1. kolo přijímacího...

+ více

Dny otevřených dveří na naší škole

I v letošním školním roce připravujeme pro zájemce o studium na naší škole a pro jejich rodiče Dny...

+ více
Archiv aktualit ->

© 2017 Bezpečnostně právní akademie Malé Svatoňovice, s. r. o., střední škola